Sbírky mobilních telefonů
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sbírky mobilních telefonů

Fórum sběratelů mobilních telefonů
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Jak fotit mobily?

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Caddy




Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 25. 06. 08

Jak fotit mobily? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak fotit mobily?   Jak fotit mobily? Icon_minitimeMon Sep 22, 2008 2:20 pm

fotakem Smile

ne, nejlepe si udelat nejaky boxik s bilymi stenami, nejak vhodne nasvitit a zkouset, no... Smile
Návrat nahoru Goto down
marco11




Poeet p?íspivku : 19
Registration date : 23. 06. 08

Jak fotit mobily? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak fotit mobily?   Jak fotit mobily? Icon_minitimeMon Sep 22, 2008 5:34 pm

No dík za radu Very Happy
Já proste neumím udělat ostré fotky nebo sou pak presvetlené.

btw kam zmizol môj post? ukazuje mi len ten od Caddyho :/
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin



Poeet p?íspivku : 44
Age : 38
Registration date : 22. 06. 08

Jak fotit mobily? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak fotit mobily?   Jak fotit mobily? Icon_minitimeSat Sep 27, 2008 8:55 pm

Mám na to jednu dobrou metodu. Vzít podložku - používám oranžový papír (kdyby byl bílý, tak foťák vyrovná průměrnou světlost a telefon bude vypadat tmavý). Telefon dát na podložku za dobrého světla, ale ne na slunci. Vyfotit bez blesku. Snažím se nezanechat na lesklých plochách odraz foťáku, tudíž je často potřeba foťák oddálit a zazoomovat.

Fotit s bleskem se taky dá, ale je potřeba mít dobrý foťák, jinak jsou tam odrazy, stíny atd. - chce to vyzkoušet.

Závěrečná fáze: nahrát do PC a v editoru odstranit pozadí - oranžové se oddělá snadno nástrojem maska a výběrem plochy s podobnými vlastnostmi jako bod, kde kliknete na tu oranžovou plochu, případně dodatečne domazat jinými nástroji.

Pokud není nutné odstraňovat pozadí, tak je dobré ho nechat bílé, pak použít blesk, ale výsledky nebudou s běžným foťákem tak dobré.
Návrat nahoru Goto down
https://retrophone.forum.st
Caddy




Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 25. 06. 08

Jak fotit mobily? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak fotit mobily?   Jak fotit mobily? Icon_minitimeSun Sep 28, 2008 12:33 pm

Návrat nahoru Goto down
Caddy




Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 25. 06. 08

Jak fotit mobily? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak fotit mobily?   Jak fotit mobily? Icon_minitimeSun Sep 28, 2008 12:35 pm

jinak pokud je nemas ostre - proste lepe zaostrit, nebo jsi mc blizko mimo schopnost fotaku zaostrot, pak s nim jdi dal a prizoomuj Smile Ono i z hlediska perspektivy je to lepsi, pokud tedy jde vice o produktovou ufotku, nez nejakou umeleckou Smile

samozrejme bez belsku, to z tu bylo receno...pokud nemas synchro dobry blesk se zrcadlovkou a treba i s nejakym rozptylenim, to je pak neco jineho...

pokud jsou svetle/tmave - no proste zmenit korekci expozice nebo zmenit jeji mereni, treba aby daval vetsi duraz na stred a nemeril podle okoli Smile
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin



Poeet p?íspivku : 44
Age : 38
Registration date : 22. 06. 08

Jak fotit mobily? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak fotit mobily?   Jak fotit mobily? Icon_minitimeMon Sep 29, 2008 10:58 pm

Jo, tyhle fotky vypadají hodně dobře. Jako oficiální od výrobce.

Můj postup je dobrý na focení zepředu (jak je celý můj web). Tam nemůže být foťák blízko kvůli odrazu, takže dál, ale pozadí potom ztmavuje telefon, blesk nepoužívat, takže volím tmavší pozadí...je to složité.
Návrat nahoru Goto down
https://retrophone.forum.st
Caddy




Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 25. 06. 08

Jak fotit mobily? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak fotit mobily?   Jak fotit mobily? Icon_minitimeThu Nov 06, 2008 8:14 pm

jsem zjistil, ze nejvetsi orisek je fotit 8810, ten chromovy povrch se blbe vystihuje Smile

http://caddys.info/others/mobily/8810/gallery.html
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Jak fotit mobily? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak fotit mobily?   Jak fotit mobily? Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Jak fotit mobily?
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Michal.lom

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sbírky mobilních telefonů :: Servis :: Návody, opravy, servis-
Přejdi na: