Sbírky mobilních telefonů
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sbírky mobilních telefonů

Fórum sběratelů mobilních telefonů
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Nefunkční klávesy

Goto down 
AutorZpráva
Admin
Admin



Poeet p?íspivku : 44
Age : 38
Registration date : 22. 06. 08

Nefunkční klávesy Empty
PříspěvekPředmět: Nefunkční klávesy   Nefunkční klávesy Icon_minitimeMon Apr 06, 2009 10:39 pm

Tohle se mi stalo u mého prvního pořádného telefonu, Motorola DynaTAC. Došel v balíku a po prohlédnutí jsem viděl, že z jeho domovské vesnice se dostal asi díky tomu, že do něj někdo nalil limonádu. Nešel totiž skoro zapnout, natož ovládat.
Jelikož to není jen tak nějaký telefon, tak jsem nechtěl riskovat a poptal se odborníka na DynaTACy a podobné bricky či "knochen" - D2MACa. Bylo mi sděleno, že se telefon rozebírá odšroubováním šroubků (Torx asi č.10, jak jinak) a vytáhnutím kovové západky poblíž antény. Dodám, že ta západka je černá a dost špatně k nalezení, jelikož jsem koukal a pořád nikde. Ale schovávala se marně potvůrka. Dalším důležitým bodem je sundání antény a vyšroubování vnitřní části konektoru (šroubovákem to jde). Pak už jde sundat zadní kryt snadno. Vykoukne na vás poctivý americký kus elektroniky. Musíme ještě překonat 4 šroubky po desce (je jich tam víc, ale ty 4 správné (aspoň doufám že 4) jsou rozmístěné trochu nápadněji po krajích). Pak už jde vytáhnout i elektronika od zbytku plastů. Jediným problémem je to, že mikrofon je umístěn v takové lepivé gumě, které se ven moc nechce a tak chtě nechtě jsem utrhnul drátky. Ze začátku mě to štvalo, ale nakonec se i tohle zvládl připájet zpátky a stejně mám dojem že to tam od výroby nedrželo zrovna nejlíp. Primárním krokem bylo hlavně vyčistit klávesnici. Gumový díl jsem opláchl normálně pod vodou s mýdlem a vyčistil houbičkou nebo kartáčkem (tím na zuby ne!). Desku klávesnice jsem otřel mokrým hadříkem, nebo se to dá očistit lihem, acetonem, nebo čističem na elektroniku. Je dobré teď telefon vyzkoušet jestli klávesnice jede. Pokud ano, je to OK, pokud ne, je možná problém v uhlíkových kontaktech na gumě. Na tyto případy mám z nejmenovaného obchodu elektrovodivý lak s uhlíkovými částicemi, který se štětečkem nanese na plošky. V tomto případě doporučuji absolutní vyčištění kontaktů a nechat uhlík pořádně zaschnout, protože se tato vrstva ráda sloupává, ale naštěstí u sbírkových telefonů to není až tak na závadu. Mikrofon v gumové vložce jsem pro jistotu lehce namazal olejem, aby se do plastu líp zasouval a případně vysouval (co kdyby to po mě někdo chtěl taky rozdělat). No a víceméně stejným způsobem, ale opačně se dá telefon zase složit.

Kupovidu přesně tento problém s nevodivou gumou, která má vodit jsem se setkal u Siemense S3 a ještě jednoho, ale už nevím kterého telefonu. S3 nešel zapnout. Človek by si řekl že je telefon kaput. Náhodou jsem si říkal, že zkusím prohodit tuto hezčí klávesnici u nefunkčního telefonu za horší u funkčního S3. Divil jsem se, proč teď telefony fungují naopak a bylo jasno. Vodivé plošky. Nakonec se to dá změřit ohmmetrem, správná ploška má mít odpor v řádu stovek ohmů přes nejvzdálenější body plošky (tj asi 5 mm), ale tahle měla desítky kiloohmů na milimetru. Bohužel to není okem skoro vůbec vidět. Stačilo obnovit vrstvu a můžeme fungovat dál.
Návrat nahoru Goto down
https://retrophone.forum.st
 
Nefunkční klávesy
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sbírky mobilních telefonů :: Servis :: Opravil jsem-
Přejdi na: